ОВОЈ РЕЦЕПТ ГО БАРАВТЕ – Ручек кој често ќе го правите (ВИДЕО)

ОВОЈ РЕЦЕПТ ГО БАРАВТЕ – Ручек кој често ќе го правите (ВИДЕО)

Рецепт за лазања, но овојпат со малку поинакви состојки од оние на кои сме навикнати. Деликатесен оброј кој ќе биде вистинскиот специјалитет за вашите неделни и свечени ручеци.

Потребни состојки:

  • 250 гр мелено месо
  • 1 главица кромид
  • доматен сос
  • оригано
  • сланина
  • кори за лазања
  • бешамел
  • кашкавал или моцарела

Начинот на подготовка погледнете го во ова видео:

Се прави во мало тавче, а освен како гавно јадење, можете да го послужите и како предјадење. Неодоливо, нели?

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Која е тајната за совршени лазањи?

Пица лазањи

ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна

3 брзи видео рецепти за пица

Домашна пица капричиоза

Посна пица

Канелони болоњезе

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

ФОТО: Obsev