Најдобрите цени на море и годинава се во Албанија – Еве ги

Најдобрите цени на море и годинава се во Албанија – Еве ги

Поевтини цени од некои туристички места во Македонија, а дефинитивно од другите земји во кои одиме на одмор на море. Еве ги цените кои ни ги праќа Марина која летово била на одмор во Валона:

Сместување                     1200 денари

Лежалки+чадор               200-250 денари

Пица                                  200 денари

Гиро                                  75 денари

Еспресо/Макијато           30-50 денари

Шпагети наполетана      120 денари

Шпагети со морски плодови   320 денари

Марина вели дека цената на бамјите на тамошните пазари изнесува 40 денари за килограм, за разлика од кај нас каде во моментов се движи над 100 денари за килограм.

Исто така, за љубителите на морска риба, таа ги препорачува киосците за риба на патот кон пазарот во Валона каде моѓе да се купи свежа орада или бранцин по цена од 500 денари за килограм со вклучено печење.

Праќајте ни вакви и слични информации за објава на Gotvi.mk на e-mail: gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната на Готви.мк: https://www.facebook.com/Gotvi.mk/

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Пијалаци од 1 Евро, лежалки до 10 Евра – Еве дел од цените во Црна Гора

12 Евра за лежалки во Грција – Дали би платиле за оваа плажа?

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

singlepost_text