Сармички од листови зелка запечени во рерна

Сармички од листови зелка запечени во рерна

Идеален и вкусен ручек за целото семејство!

Состојки:

  • зелка
  • 350 гр мелено месо
  • 1 шолја ориз
  • 1 главица кромид
  • бибер
  • сол
  • магдонос
  • црвена пипер
  • 3-4 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text