Никогаш не ја фрлајте водата во која варите компир – Еве каде ќе ви користи

Никогаш не ја фрлајте водата во која варите компир – Еве каде ќе ви користи

На секоја домаќинка колку години и да е во кујна, колку и да е искусна и е потребна помош или некој нов совет и трик.

Малкумина знаат, но водата во која се варат компирите или тестенините е златна и има многу корисни и хранливи материи.

Наместо да ја фрлите, со неа полијте ги билките и цвеќињата, со што вашата градина, дом или тераса ќе блескаат.

Повеќе на Gotvi.mk:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?