(ВИДЕО) Џејми открива – Еве како да излупите ѓумбир за 1 минута

(ВИДЕО) Џејми открива – Еве како да излупите ѓумбир за 1 минута

Лупењето на свеж ѓумбир е навистина макотрпна работа најмногу заради неправилниот облик на коренот од ѓумбир. Ни треба многу време и ожеви кои се остри, а неретко знаеме да направиме вистински хаос во кујната.

Но, познатиот готвач Џејми Оливер објави видео во кое ни октрива како да излупиме ѓумбир за само една минута. Погледнете:

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text