Фантастичен доручек – гибаници прженици (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Фантастичен доручек – гибаници прженици (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Ако некогаш сте имале дилема дали да направите гибаница или прженици, нема веќе двоумење, направете ги двете! Еве фантастичен рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 8 парчиња леб
  • малку сол
  • 3 јајца
  • 200 гр кравјо сирење
  • 1 лажица кисела павлака
  • 400 мл млеко
  • 150 гр кашкавал

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, сол, млеко и издробено сирење. Во подготвената смеса натопете ги парчињата леб и редете ги на намастен плех со маргарин. Останатата смеса и ренданиот кашкавал ставете ги преку лебот.
  2. Печете на 200 степени околу 20 минути. Послужете со јогурт!

 

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

 

 

singlepost_text