Навивачи на Манчестер оставиле писмо – Еве што напишале за Скопје

Навивачи на Манчестер оставиле писмо – Еве што напишале за Скопје

Четворица навивачи на Манчестер Јунајтед кои за време на наптреварот во рамките на Супер Купот престојуваа во Скопје оставија писмо на својата домаќинка која им го изнајми својот стан.

Еве што пишувало во писмото:

„Ви благодариме за Вашата гостопримливост. Многу ни се допадна Вашиот стан, но и Скопје. Жал ни е што моравме да останеме толку кратко, но се надеваме дека некогаш повторно ќе се вратиме тука. Со љубов„.

Дали се испи премногу алкохол за време на Супер Купот?

Изминативе неколку дена Скопје, но и цела Македонија на дело докажа дека е гостопримлива земја и дека може да се носи рамо до рамо со европските и светските метрополи и земји. Нека овој голем спортски настан ни послужи како пример дека треба да вложуваме повеќе во развојот на туризмот и дека само со отвореност и интеграција можеме да ги покажеме вистинските убавини кои земјава ги има, но и да заработиме за да ја подобриме економијата за сите граѓани.

Пепси 200, семки 150 денари – Цените на Градски за време на Супер Купот

Според одредени првични проценки за Супер Купот земјава инкасирала најмалку 20 милиони Евра.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

singlepost_text