Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Во моментиве кога започнува натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер кој во рамки на Супер Купот се игра во Скопје, дознајте кои се омилените јадења и пијалоци на Роналдо според неговиот личен готвач:

  1. Bacalhau á bràs – јадење кое се подготвува од парчиња Bacalhau, кромид, ситно сечкани пржени компири и пржени јајца.
  2. Рижото
  3. Португалско вино
  4. Пржена палента/полента
  5. Зеленчукова супа

ФОТО: Ronaldo7 net

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?