Еве како да направите домашен пудинг од малини

Еве како да направите домашен пудинг од малини

Ќе ви треба многу малку време да го направите овој едноставен десерт со совршен вкус…

Состојки:

  • 300 гр свежи малини
  • 1 л млеко
  • 4 пудинга од ванила
  • 3-4 лажици шеќер

Начин на подготовка:

  1. Згответе 4 пудинга од ванила во 1 л млеко.
  2. Оставете кратко да се излади и во масата додајте малини.
  3. Сè префрлете во блендер и изблендирајте. Префрлете во калап и оставете да се излади.

 

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text