Рецептот на Џејми Оливер за шпагети карбонара (ВИДЕО)

Рецептот на Џејми Оливер за шпагети карбонара (ВИДЕО)

Специјалитетите од Италијанската кујна се незаменливи за многу луѓе од целиот свет. Еве го рецептот на познатиот Џејми Оливер за приготвување на шпагети карбонара.

Потребни состојки:

  • шпагети
  • сланина или панцета
  • пекорино кашкавал
  • 1 јајце
  • лукче
  • сол
  • бибер во зрна

Начинот на подготовка и другите детали погледнете ги во видеото:

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко