Ајс кафе за разладување на жештините – Еве како да го направите (ВИДЕО)

Ајс кафе за разладување на жештините – Еве како да го направите (ВИДЕО)

Вистинска уметност на вкусови и послужување. Разладете се на горештините со оваа одлична кафе и десерт комбинација.

Состојки:

  • 1 шолја кафе
  • 1 шолја ладно млеко
  • 1 топка сладолед
  • мраз
  • овошје за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text