Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

Читатели на Готви.мк кои летуваат во Грција ни испраќаат дел од тамошните цени, конкретно на плажата Глифонери, оддалечена околу 10 минути со кола од главниот град на островот Тасос, Лименас:

Влез на плажата (паркинг и лежалка)  Бесплатно
Еспресо или Капучино                           2,5 Евра Евра
Нескафе                                                    2 Евра
Сок (газиран/негазиран)                        1,5 Евра
Вода 1л                                                     1,5 Евра
Цеден сок                                                 3 Евра
Вино чаша                                                2 Евра
Пиво                                                          2,8 Евра
Узо 200мл                                                 6 Евра
Виски чаша                                              
5 Евра
Сладолед стапче                                   
2 Евра

Порција месо со гарнир                        7,5 – 9 Евра
Лигни порција                                         7,5 Евра
Октопод порција                                     8,5 Евра
Салата ѕаѕики                                         3 Евра
Суфлаки порција                                    7,5 Евра
Помфрит                                                  3 Евра
Грчка салата                                            6 Евра
Фета сирење                                           3 Евра

До островот Тасос мора да патувате со траекс. Можете да одите од Кавала за што ќе треба да платите 5 евра по лице и 19 евра за возило, а ќе патувате околу 90 минути. Исто така можете да одите со траект кој поаѓа од гратчето Керамоти за што е потребно да платите 3,5 Евра по лице и 16 Евра за возила. Оттука се стигнува за 40 минути.

Праќајте ни вакви и слични информации за објава на Gotvi.mk на e-mail: gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната на Готви.мк: https://www.facebook.com/Gotvi.mk/

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

singlepost_text