Бела розен торта (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Бела розен торта (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Ако сакате вкусен десерт, подгответе бела розен торта по рецептот на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 1 пакување розен кори
  • 1 л млеко
  • 150 гр пудинг од ванила
  • 200 гр бело чоколадо
  • 100 гр млеко во прав
  • 200 гр шеќер
  • 250 гр маргарин или путер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?