Ексклузивно: Кавала во мрак – Туристите се прашуваат кога ќе дојде струја (ВИДЕО)

Ексклузивно: Кавала во мрак – Туристите се прашуваат кога ќе дојде струја (ВИДЕО)

Познатото туристичко место во соседна Грција неколку минути пред полноќ остана без електрично напојување, јавуваат за Gotvi.mk повеќе туристи од Македонија кои во моментов летуваат таму.

Според тамошните медиуми станувало збор за посериозен дефект кој без струја го оставил градот и пошироката околина.

Погледнете како во моментов изгледа Кавала од следниве видеа:

Праќајте ни информации од домашните и странските туристички места за објава на Gotvi.mk на gotvi@gotvi.mk или на нашата Facebook страната: https://www.facebook.com/Gotvi.mk/

ФОТО: Kavala-portal.gr

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Нескафе и еспресо и до 4 Евра, гиро од 2,5 Евра – Еве ги цените во Грција

Одите на викенд или одмор во Грција? Запамтете или повторете ги овие фрази

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Ќе се изненадите – Еве колку чинат 2 лежалки и чадор во Грција

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната