Нутела ледено кафе

Нутела ледено кафе

Ако сакате вистинско освежување, тогаш ова е рецептот за вас.

Уживајте во омилената напивка со посебен вкус…

Состојки:

  • 220 мл црно еспресо кафе, изладено
  • 120 мл млеко, по желба
  • 1-2 лажици Нутела

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки добро измешајте ги во блендер или во висока чаша.
  2. Послужете и уживајте!

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text