Нескафе и еспресо и до 4 Евра, гиро од 2,5 Евра – Еве ги цените во Грција

Нескафе и еспресо и до 4 Евра, гиро од 2,5 Евра – Еве ги цените во Грција

Читатели на Gotvi.mk и денес ни испраќаат цени на туристичките мести во соседна Грција.

Еве дел од нив:

Вода 0,5л                   0,5 – 1 Евро

Еспресо                     2 – 4 Евра

Нескафе фрапе        2,5 – 5 Евра

Сок                             2 – 4 Евра

Пиво                          3 – 5 Евра

Пица                          6 – 10 Евра

Гиро                           2,5 – 3 Евра

Читателка која летувала на Олимписката ривиера (Olympic Beach) ни испраќа тамошни цени за комбо пакет од 2 гира и кока кола во висина од 5 Евра.

Еве ги и цените за изнајмување на 2 лежалки и чадор по ден:

Крф                           8-20 Евра

Калитеа                   10 Евра

Кавала (Тоска)         4 Евра

Ханиоти                     6 Евра

Врахос                       Бесплатно со нарачани 2 кафиња

Праќајте ни вакви и слични информации за објава на Gotvi.mk на gotvi@gotvi.mk или на нашата Facebook страната: https://www.facebook.com/Gotvi.mk/

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Одите на викенд или одмор во Грција? Запамтете или повторете ги овие фрази

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Ќе се изненадите – Еве колку чинат 2 лежалки и чадор во Грција

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула