Како да го освежите стариот леб (ВИДЕО)

Како да го освежите стариот леб (ВИДЕО)

Со овој трик вашиот бајат леб брзо ќе ја врати свежината и повторно ќе има крцкава кора.

Загрејте ја рерната на 220 степени. Лебот кратко ставете го под млаз вода така што целосно ќе се накваси.

Потоа векната ставете ја во загреана рерна и оставете ја да се загрева 5-7 минути.

Вашиот леб ќе биде крцкав и врел како првпат да излегол од рерна.

Погледнете го видеото за детални упатства:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text