Торта со малини – без печење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Торта со малини – без печење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Рецепт за одлична торта со малини, многу вкусна, цврста, а лесна и кремаста. Погодна е за родендени и други прилика, а и за овие врели, летни денови…

Состојки:

 • 1 пакување розен кора
 • 300 гр бисквити со какао

Состојки за жолт фил:

 • 3 кесички пудинг од слатка павлака
 • 7 лажици шеќер
 • 2-3 лажици густин
 • 1,5 л млеко
 • 250 гр маргарин за колачи

Состојки за црвен фил:

 • 500 гр малини
 • 2 кесички пудинг од малини
 • 2 лажици густин
 • 6 лажици шеќер
 • 400 мл вода
 • 2 кесички шлаг или разматена павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text