Хроно вафли – Кралски појадок со кој ќе слабеете

Хроно вафли – Кралски појадок со кој ќе слабеете

Хроно исхраната зема голем замав во Македонија и регионот. Најбројната Facebook група веќе надмина 44 илјади членови, а со оваа исхрана голем број луѓе успеваат да ја достигнат посакуваната тежина и обем.

Ана ни испраќа рецепт за хроно вафли. Како што таа вели станува збор за вкусен и обилен, односно кралски појадок. Еве како да го приготвите:

Состојки за вафлите:

  • 1 јајце
  • хималајска сол
  • 3 лажици маслиново масло
  • 1 лажица маст
  • 1 чаша обична или кисела вода
  • р’жано брашно

Сите состојки ставете ги во еден сад. Додајте количина на брашно додека да добиете смеса погуста од онаа за обични палачинки.

Оставете ја смесата да отстои 1 час, а потоа додадете малку прашак за печиво. Печете во апарат или тостер за вафли.

Останати состојки:

  • Пекабеско пршута
  • хумус намаз
  • рукола

Наредете една вафла и врз неа ставете од останатите состојки во количина по ваш вкус. Ставете уште една вафла одозгора.

Уживајте и на здравје!

Прочитај повеќе хроно рецепти на Gotvi.mk:

ХРОНО ИСХРАНА: Јадете што сакате, колку сакате, а слабеете – што е тајната?

Топ трендови во исхраната за 2017 година – правите ли нешто од ова?

Јадете буквално се а слабеете – што е тајната на хроно исхраната?

Регионот полуде, направете ХРОНО ЛЕБ – јадете а не се дебелеете

Ако не можете без леб а сакате да ослабете: Хроно лепињи готови за миг

Хроно мафини со шунка

ХРОНО ПИТА – уживајте без да накачите килограми

ХРОНО МИКС: Ручек од тегла кој топи килограми