Нема веќе мака со бришењето прозорци – Со оваа смеса ќе блеснат

Нема веќе мака со бришењето прозорци – Со оваа смеса ќе блеснат

Со оваа смеса прозорците дома ќе блескаат и веќе нема да трошите пари на скапи средства.

Состојки:

  • 1 лажица пченкарно брашно
  • 2 шолји топла вода
  • 1/3 шолја мешавина од оцет и алкохол

Се се меша се става во прскалка и се бришат прозорите.

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text