ОСВЕЖЕТЕ СЕ: Коктел од бело вино и малини

ОСВЕЖЕТЕ СЕ: Коктел од бело вино и малини

Овој брз коктел со вкус на освежувачки малини е идеален за попладневно уживање во врелите летни денови.

Состојки:

  • 1 кг малини
  • 400 гр шеќер
  • 500 мл слатко бело вино
  • слатка павлака
  • бисквити

Начин на подготовка:

  1. Малините измијте ги под слаб млаз вода. Исцедете ги, па пошеќерете ги, залијте ги со вино и оставете добро да се изладат.
  2. Со коктелот послужете разматена слакта павлака со омилените кекси.

 

Уживајте!

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

 

singlepost_text