Одите на викенд или одмор во Грција? Запамтете или повторете ги овие фрази

Одите на викенд или одмор во Грција? Запамтете или повторете ги овие фрази

Според сите истражувања направени во Македонија, најпопуларна дестинација за летување и оваа година е соседна Грција.

Читател ни испраќа неколку зборови и фрази кои е добро да ги имате при рака или да ги научите.

Никогаш не знаете дали на паркинг, апартман, во продавница или на плажа ќе налетате на некој кој воопшто не знае Англиски или друг светски јазик, а овие фрази можат да ви се најдат 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач