2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

Читатели на Готви.мк кои летуваат во Грција ни испраќаат дел од тамошните цени, конкретно на плажата Тоска, оддалечена околу 10 минути со кола од градот Кавала:

Влез на плажата (лежалка и чадор) 2 Евра
Капучино                                               3 Евра
Нескафе                                                 2 Евра
Топло/ладно чоколадо                        2,5 Евра
Чај                                                           2 Евра
Цеден сок                                              3,5 Евра
Вино 190ml                                            3 Евра
Пиво                                                       3 Евра
Сладолед стапче                                 1,5 – 3 Евра

Сендвичи                                              2,5 Евра
Пити                                                       2 Евра
Пица сендвич                                       2,5 Евра
Шпагети порција                                  4,5 – 7 Евра
Салата ѕаѕики                                      4 Евра
Мусака порција                                    6,5 Евра
Помфрит                                               3 Евра
Грчка салата                                         5 Евра
Фета сирење                                        3,5 Евра
Свежа октопод на скара                     7 Евра

Праќајте ни вакви и слични информации за објава на Gotvi.mk на e-mail: gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната на Готви.мк: https://www.facebook.com/Gotvi.mk/

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач