Ќе ја правите секој ден: Ваква кајгана не сте јаделе (ВИДЕО)

Ќе ја правите секој ден: Ваква кајгана не сте јаделе (ВИДЕО)

Направете вкусна летна кајгана со тиквици. Здраво, вкусно, ќе ве засити и ќе ви стане нов омилен вкус.

Потребни ви се јајца, тиквички, масло за готвење и зачини по вкус. Ова е подготовката:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Повеќе рецепти за салати

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Зелена салата со сирење и џем од јагоди

Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Салата Примавера

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки