Летни овошни мафини – Баба знае најдобро (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Летни овошни мафини – Баба знае најдобро (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Вкусно, летно, брзо и по рецептот на Баба. Направете вкусни мафини со овошје, навистина освежувачки.

Потребни состојки: брашно 500 грама, 1 пудинг, суво грозје и овошје (праски, круши, јаболка и слично), млеко, шекер, средно тврдо тесто (брашно, 300 мл млеко, 50 мл масло за готвење, 1 лажица шеќер, малку сол и коцка квасец).

Подготовката погледнете ја во видеото:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text