Направете јафа колач на наједноставниот и најоригинален начин! (ВИДЕО)

Направете јафа колач на наједноставниот и најоригинален начин! (ВИДЕО)

Пробајте го највкусното задоволство и подгответе го овој неодолив колач…

Состојки за кора:

 • 4 јајца
 • 24 лажици шеќер
 • 24 лажици масло
 • 24 лажици млеко
 • 24 лажици брашно
 • 1 прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 400 гр шеќер
 • 200 мл вода
 • 1 рендан портокал (претходно замрзнат)
 • 4 лажици џем

Состојки за премачкување:

 • 100 гр чоколадо за готвење
 • 2 лажици масло
 • 50 мл млеко

Начинот на подготовка е објаснет во детали во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

 

singlepost_text