Пикантна салата со варени јајца

Пикантна салата со варени јајца

Направете пикантна салата со варени јајца, освежителна, лесна за правење и брза.

Состојки:

  • тврдо варени јајца
  • шпаргли
  • мајонез
  • компот од ананас
  • ендивија
  • зелена салата
  • маслиново масло
  • праз
  • кари

Начинот на приготвување погледнете го во видеото:

Повеќе на Gotvi.mk:

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text