ВКУСНО И БРЗО: Мини крцкави пити (ВИДЕО)

ВКУСНО И БРЗО: Мини крцкави пити (ВИДЕО)

Фини залаци за секаква прилика. Ќе ги обожавате!

Состојки:

  • 1/2 кг тенки кори
  • 300 гр тврдо кравјо сирење
  • 3 јајца
  • 100 мл млеко
  • масло

Начинот на подговотка погледнете го во видео рецептот на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text