Не ви треба месо за деликатес: Ги наполни пиперките со ова и доби совршенство

Не ви треба месо за деликатес: Ги наполни пиперките со ова и доби совршенство

Наместо да ги полните пиперките со месо, ви требаат компири. Направете совршен деликатес со бабури. Еве како се прават:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Супер десерт: леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Торта “Мрзелива домаќинка”: Смешно име, одличен вкус

Ледено уживање: Брз десерт во чаша

Се топат во уста: рецепт за чоколадни коцки Фантазија

Супер вкусен десерт: Рецепт кој го лекува срцето

Рафаело торта: Рецепт кој сите ќе ви го бараат

singlepost_text