На овој десерт му нема рамен: „Тоблероне бомбици”

 На овој десерт му нема рамен: „Тоблероне бомбици”

Најубавиот вкус од детството, Тоблероне, сега во вид на бомбици.

Состојки:

  • 8 лажици мед
  • 10 лажици шеќер
  • 1 путер или маргарин
  • 100 гр чоколада за готвење
  • 100 гр ореви
  • 250-300 гр корнфлекс

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај поврзани рецепти:

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Велигденска торта

singlepost_text