Наједноставната торта, толку лесно се прави а толку е вкусна

Наједноставната торта, толку лесно се прави а толку е вкусна

Орео колачиња, се двојат белиот крем и какаото, три јајца, прстофат сол, 250 грама млеко, малку ванила, 80 грама брашно и се се меша. Потоа смесата со црниот фил се зоврива, се прават палачинки од неа, па се прави бел крем за премачкување, и така палачинките се редат една врз друга.

Се става шеќер во прав, вкусот е совршен.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text