Земете паста за заби и влезете во кујната – нема да верувате колку ќе си олесните

Земете паста за заби и влезете во кујната – нема да верувате колку ќе си олесните

Можеби звучи чудно но со паста за заби може да си го олесните животот во кујната.Ако сакате да го уништите непријатниот мирис во детските шишенца, или да ги исчистите закоравените дамки од кафе и талог или пак чај на шолјите, да ги отстраните бактериите од чешмата во лавабото, или да ги исчистите дамките од вода во кујната или на мебелот, се што ви треба е паста за заби.

Само тријте го местото и потоа измијте убаво.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

singlepost_text