Викендот почнува – не чека пекол, еве кога ќе биде најтопло

Викендот почнува – не чека пекол, еве кога ќе биде најтопло

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, зголемена облачност ќе има повеќе во планинските региони. Преку денот ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и кон исток засилен северозападен ветер, поради кој ќе задржи се уште посвежо. УВ индексот ќе изнесува 8.Утринската температура ќе се движи од девет до 19, а дневната температура ќе се движи од 26 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 30 степени.

Потоа следува период на стабилно сончево и се потопло време со постепен пораст на дневната температура. Најтопло време се очекува кон средината на следната работна недела.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text