Лесна салата со пченка

Лесна салата со пченка

Брзо и лесно јадење…

Состојки:

  • 1 кеса пченка Пекабела (500 гр)
  • 1 дл кисела павлака Пекабела
  • 2 дл лајт мајонез
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Пченката кратко обварете ја, па сите состојки измешајте ги и посолете ги по желба.
  2. Салата послужете ја разладена.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text