Чајот не е само за пиење – искористете го вака и ќе си решите многу маки

Чајот не е само за пиење – искористете го вака и ќе си решите многу маки

Чаевите се здрави и се препорачува да се пијат почесто, но освен што може да ги пиете и да се грижите за здравјето, може и да ги употребите на други начини кои ќе ви го олеснат секојдневнието.Ако имате отечено или заморно лице, со чај исчистете го лицето со што ќе се отворат и смират порите. Ставете чај од камилица на очите и ќе ги одморите, па ќе ги снема и подочниците.

Исто така, со чај може и да го полирате мебелот за тој да свети.

Ќе ги отстрани дамките , мастите и нечистотојата.

Можете да ставите и чај по килимите и така ќе мириса домот на свежи.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text