Храната е најдобар лек: Проблеми кои бананата ги решава подобро од лекови

Храната е најдобар лек: Проблеми кои бананата ги решава подобро од лекови

Бананата е овошје кое е вкусно, зраво, изобилува со витамини и помага за многу проблеми. Ова видео покажува колку всушност му правиме добро на телото ако јадеме банана и зошто треба често да ја консумираме:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text