Нема веќе главоболка за домаќинките – вака извадете маснотии од облеката

Нема веќе главоболка за домаќинките – вака извадете маснотии од облеката

Ако уживавте во сочно месо или скара, но направивте и дамки на облеката, ви нудиме како брзо и лесно да ја исчистите дамката.Ако дамката е свежа ставете бебешка пудра, која треба да отстои неколку часа пред да ја ставите облеката во машина.

Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text