Домашна летна паштета

Домашна летна паштета

Домашна паштета, едноставна и вкусна…

Состојки:

  • 200 гр пиперки
  • 200 гр домати
  • 250 гр сирење
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Пиперките и доматите измијте ги, извадете ги семките и сомелете ги во машина за мелење месо.
  2. Сирењето изгмечете го со вилушка, измешајте го со пиперки и домати и посолете по вкус. Сè добро измешајте и оставете добро да се излади во фрижидер.

 

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити