ВКУСНА И КРЦКАВА: Пита со јаболка, бисквити и суво грозје

ВКУСНА И КРЦКАВА: Пита со јаболка, бисквити и суво грозје

Овој десерт ќе го подготвувате со задоволсво!

Состојки:

  • 4 јаболка
  • 125 гр марганин
  • 4 лажици мелени ореви
  • 3 лажици суво грозје
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • 2 лажички цимет
  • 12 кори за пита (250 гр)
  • шеќер во прав

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text