Високи температури па невреме – еве што не очекува денеска

Високи температури па невреме – еве што не очекува денеска

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од 15 до 22, а дневната температура од 30 до 37 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 21, а дневната до 34 степени.

И во среда ќе има повремено зголемување на облачноста и појава на локален дожд со грмежи. Во четврток врнежи ќе има на повеќе места, а локално ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Дневната температура позначителен пад ќе има во четврток, кога ќе биде и најсвежо, со дневна температура од 23 до 29 степени. Од петок времето ќе се стабилизира, а дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text