Шолја полна здравје – за три минути ќе ги решите сите проблеми

Шолја полна здравје – за три минути ќе ги решите сите проблеми

Жалфијата е зраво и моќно растение со кои ќе си направиме многу позитивни нешта на телото.Таа треба да се набере и исуши, а потоа да се зоврие околу три минути во врела вода.

Делува за воспалено грло, отежнато дишење и за проблеми со стомакот и надуеност.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text