Се испосековте при бричењето? – ублажете ја болката и осипот со помош на кујната

Се испосековте при бричењето? – ублажете ја болката и осипот со помош на кујната

Ако моравте да одите некаде набрзинка, па моравте да ги избричите нозете, а при тоа како и секогаш со брич се исековте, па чувствувате болка и имате осип и брумчиња, тогаш решението е во кујната.Со влажна кесичка чај ќе го намалите крварењето и црвенилото.

Истото ќе ви користи и ако ве касне инсект.

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари:  Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет – колач без печење, совршен за горештините

Торта „Мрзлива домаќинка” – смешно име, одличен вкус

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ледено уживање – Брз десерт во чаша

singlepost_text