ЛУБЕНИЦА НА СКАРА! Сите кои ја пробале велат дека е одлична!

ЛУБЕНИЦА НА СКАРА! Сите кои ја пробале велат дека е одлична!

Искористете ја сезоната на лубеници за несекојдневна скара. Сите кои пробале лубеница на скара велат дека е одлична!

Состојки:

  • 1 помала лубеница
  • маслиново масло по потреба
  • сок од 2 лимети
  • сол по вкус
  • малку коријандер

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ја лубеницата на парчиња, па намачкајте ги со маслиново масло и сок од лимета.
  2. Малку посолете ги и печете ги 3-5 минути од секоја страна на скара или во тава.
  3. Кога ќе завршите, премачкајте со останатиот сок од лимета и посипете со насечкан коријандер.
  4. Можете да додадете моцарела, магдонос…

 

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text