Лошата миризба од кујната ќе исчезне – овој евтин трик е крај на маката

Лошата миризба од кујната ќе исчезне – овој евтин трик е крај на маката

Ако сакате вашата кујна да мириса убаво, се што ви треба е евтин и брз трик.

Во едно тенџере ставете вода која треба да зоврие, а внатре ставете тркалца од голем лимон и магдонос.

Вашиот дом со варењето кое треба да трае околу 40 минути ќе замириса на свежо.

Нема веќе да има лоши миризби во домот и кујната.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text