Мобилниот е легло на бактерии – исчистете го вака

Мобилниот е легло на бактерии – исчистете го вака

Сите знаеме дека мобилните се легло на бактерии, ги допираме постојано, ги ставаме на предмети ги ставаме на уво.За да се заштитите од инфекции земете намирници од кујната.

Измешајте алкохолен оцет и вода во еднаков сооднос и намокрете крпа, па исчистете го екранот на телефонот.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта