Решете се од вишокот килограми: Детокс напивка за слабеење

Решете се од вишокот килограми: Детокс напивка за слабеење

Подобрете го своето здравје и достигнете витка линија со помош на здрава и вкусна напивка…

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 зелено јаболко исечкано на коцки
  • 1 шолја зелена салата
  • 2 лимони, исечкани на ситни парчиња
  • 1 шолја стебло целер, исечкан
  • 2 лажици мед

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги бананаите и додајте ги останатите состојки.
  2. Сите состојки ставете ги во блендер и добро матете 2-3 минути.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко