Бигорот од тушот ќе падне со една намирница – веќе нема рибање и мака

Бигорот од тушот ќе падне со една намирница – веќе нема рибање и мака

Сите знаеме колку често тушот фаќа бигор, и колку тешко се чисти.

За да не давате пари за скапи средства, направете си трик од кујната.

Ставете оцет во кесе, а кесата врзете ја околу тушот.

Нека делува 20-ина минути па измијте.

Се ќе блеска.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text