ФОТО: Имала 107 килограми – исфрлила едно нешто и сега е како манекенка

ФОТО: Имала 107 килограми – исфрлила едно нешто и сега е како манекенка

Тили Катлер од Америка имала неверојатни 107 килограми и решила да си го смени животот од корен, за да не мора веќе да се срами од телото.Не се ни надевала дека ќе ослабе многу, но се случило чудо кога исфрлила само едно нешто од исхраната, кое често го јадела. Таа ги исфрлила хамбургерите и брзата храна.

– Толку ми беше непријатно, само се дебелеев. Не ме собираше веќе облеката. Бев несреќна па решив да го сменам животот. Ослабев 30 килограми, вели Тили.

Таа вели, не сум сеуште стигната до тежината која ја сакам, но одам натаму и ова за мене е голем напредок.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text