Откриен стар манастирски рецепт – се пие на празен желудник, гарантира долг живот

Откриен стар манастирски рецепт – се пие на празен желудник, гарантира долг живот

Рецептот за овој лек е пронајден во стар манастир. Се користи против холестерол, триглицериди, масни наслаги на крвните садови, како и за долг животен век. Штити од срцев удар, инфаркт и тешки болести.

Состојки:

  • 300 гр лук
  • 1 кг лимони со кора кои се мелат

 

 

Подготовки:

  1. Се ставаат состојките во 1,5 литри вода. Се мелат и лукот и лимоните пред да се стават во водата.
  2. Врие околу петнаесетина минути, па се трга од оган.
  3. Се става во тегла кога ќе се излади.
  4. Се зема на празен желудник, секој ден наутро, и тоа 25 дена.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед