Мешавина која ја подобрува функцијата на мозокот, топи масти, ги подобрува видот и слухот!

Мешавина која ја подобрува функцијата на мозокот, топи масти, ги подобрува видот и слухот!

Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви го поправи памтењето, туку притоа ќе ги истопите масните наслаги со кои се борите со години.

Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум, фосфор.

Ренот го отстранува заморот, го забрзува метаболизмот, поттикнува развој на добри бактерии во стомакот.

Состојки:

  • 125 гр рен
  • 4 лимони
  • 3 лажици мед
  • 2 лажици цимет
  • парче ѓумбир (околу 2 см)

Начин на подготовка:

  1. Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете сок од лимони, додајте го во блендерот, добро измешајте па додајте цимет и мед. Добро поврзаната смеса ставете ја во стаклен сад.
  2. Земајте по една лажица од смесата два пати дневно пред оброк, а ако вежбате, пред тренинг. Практикувајте го ова три недели и ќе забележите резултати.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко